EEC’den Xtralis VESDA E Çok Hassas Hava Çekmeli Duman Algılama Sistemleri Semineri


EEC, iş ortağı Xtralis’in devrimsel yeni ürünü VESDA E’yi tanıtmak için 4-5 Şubat 2015’te Grand Hyatt Taksim Oteli’nde bir seminer düzenledi. Birçok danışmanlık, proje ve müteahhit firmasının yöneticileri ve son kullanıcıların katıldığı seminer büyük ilgi gördü.
EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Yanık, açılış konuşmasında  EEC’nin çok hassas hava çekmeli duman algılama sistemleri ve Xtralis firması ile 1988’den beri süregelen köklü geçmişlerinden bahsetti. Daha sonra sözü alan Xtralis Ortadoğu Satış Direktörü Khaleel Rehman “Xtralis dünyada çok hassas hava çekmeli duman algılama sistemlerinin yaratıcısı ve öncüsüdür. 30 yıldan fazla olan tecrübemiz ile 85 ülkede 600,000’in üzerinde kurulu sistemimiz bulunmaktadır. Fortune 500 şirketlerinin 300’ünden fazlasında VESDA ürünlerimiz kullanılmaktadır. Geniş ürün yelpazemiz sayesinde her sektöre ve uygulamaya özgün çözümler üretebiliyoruz. Yeni VESDA E serimiz ile çıtayı bir üst seviyeye çıkaracağız.” şeklinde konuştu. Xtralis Ortadoğu Tasarım Merkezi Müdürü Mohammad Rajabi, Çok Hassas Hava Çekmeli Duman Algılama Sistemleri’nin uygulama alanlarını tanıttı ve bu sistemin diğer sistemlere göre sunduğu üstün özelliklerden bahsetti. Xtralis Yangın Algılama Ürün Yöneticisi Tawfeeq Al-Farra ise Yeni Jenerasyon Çok Hassas Hava Çekmeli Duman Algılama Sistemi VESDA E’nin çok daha yüksek hassasiyet seviyesi, modüler yapısı, analitik özellikleri, gaz algılama özelliği ve adreslenebilirlik gibi sunduğu yenilikler hakkında bilgi verdikten sonra ürünün canlı bir demonstrasyonunu yaparak katılımcıların sorularını yanıtladı. Seminer, Xtralis’in endüstriyel uygulamalara yönelik VLI, ECO, VLC Zone 2 ürünlerinin tanıtımı ile devam etti. Son olarak EEC Ürün Geliştirme ve Pazarlama Yöneticisi Mert Ulaş, EEC ve Xtralis’in projelerdeki işbirliği ve EEC’nin yıllardan beri başarılı bir şekilde devreye aldığı VESDA sistemleri hakkında bilgiler verdi.  

Seminerin ikinci gününde Mohammad Rajabi, alanında benzersiz bir ürün olan OSID ışın tipi duman algılama dedektörleri hakkında bilgi verdi ve canlı bir demonstrasyon yaptı. Tawfeeq Al-Farra’nın VESDA ürün ailesini tanıttığı konuşmasının ardından tekrar sözü alan Mohammad Rajabi, VESDA sistemleri ile ilgili tasarım eğitimi verdi ve özel tasarım programı ASPIRE’in demonstrasyonunu gerçekleştirdi.

Katılımcıların yoğun ilgisini çeken seminer soru-cevap kısmı ile son buldu ve tüm katılımcılara sertifikaları dağıtıldı. 

Mert Ulaş
EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri
H. Z. Türkkan Sok., Famas Plaza A16, 
Okmeydanı, Şişli 34384 İstanbul, Türkiye
Telefon: 0212 320 1626
Faks: 0212 320 1636 
E-posta: ebks@eec.com.tr

EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri, orta ve büyük ölçekli yapılarda yangın, güvenlik, geçiş kontrol, kapalı devre televizyon ve bina otomasyon sistemlerinin üst düzey entegrasyonunda deneyimli bir zayıf akım sistemleri firmasıdır. EEC 30 yılı aşkın bir süredir tasarım, uygulama ve satış sonrası hizmetleriyle müşterilerine komple çözümler sunmaktadır.

Xtralis erken ve güvenilir duman algılama ve güvenlik sistemlerinde lider global bir tedarikçidir. 30 yıldan uzun süredir çok hassas hava örneklemeli duman algılama sistemleri üreten firma, alanında pazar lideridir. 230’un üzerinde patenti bulunan Xtralis firması sektördeki en hassas ve yenilikçi ürünü VESDA E’yi 2015 başında pazara sunmuştur. 

Daha fazla bilgi için
VESDA E Serisi »