İnsan Sayma ve Raporlama Sistemleri


Bilgisayarların baş döndürücü hızda gelişmesi birçok sektöre devrim niteliğinde yenilikler getirdi. Akıllı video içerik analizi de bu gelişmenin CCTV sistemlerinde kendini gösterdiği en somut yeniliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Video içerik analizi yazılımlarının uygulamaları sektörden sektöre farklılıklar gösterirken en büyük değişiklik ise perakende sektöründe görülüyor. Alışveriş merkezlerine ve mağazalara kaç ziyaretçi geliyor, ne zaman geliyor, bunların ne kadarı alışveriş yapıyor gibi veriler perakendeciler için çok değerli bilgiler içeriyor.

Kısaca insan sayma (people counting) olarak adlandırılan bu sistemler asıl fonksiyonu yerine getiren analiz algoritmaları yanında raporlama yazılımları ile birlikte bir sistem haline geliyor. Bazı durumlarda kasa sistemleri (POS) ile yapılan entegrasyonlar gelen müşteri ile yapılan alışveriş arasında çok değerli sonuçlar elde edebileceğiniz bir data akışını sizlere sağlayabiliyor.

Bu nedenle kurulacak sistemlerde birincil amacın değerlendirilmesi ve kullanıcının istekleri size önerebileceğimiz sistem için belirleyici bir etkendir.

  • Alışveriş merkezlerinde birinci öncelik insan trafiğinin ölçülmesi yani ziyaretçi sayısının doğru bir şekilde tespit edilmesidir.
  • Zincir mağazalarda ise mağaza bazında müşteri trafiğinin, müşteri başına satış miktarının ölçülebilmesi önem kazanmaktadır.
  • İnsan sayma uygulamaları müze, konferans salonları, fuarlar, metro istasyonları gibi mahallerde de değişik amaçlarla da kullanılabilmektedir.

Dünyanın önde gelen üreticileriyle kurduğumuz çözüm ortaklıkları sayesinde ihtiyacınız olan sistemi sizin için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

Beklentileriniz ve diğer bina kontrol sistemleriyle entegrasyon düzeyi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.

İnsan sayma sistemi için EEC'ye başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

  1. Tesisiniz ve işletmeniz analiz edilerek uygulanabilecek insan sayma kameralarının pozisyonları ve raporlama ihtiyaçları tespit edilir.
  2. Uygulamak istediğiniz sistemin tesisinizdeki diğer ana sistemler ile entegrasyon gerekliliği ve bunun düzeyi belirlenir.
  3. Geleceğe dönük genişleme ihtiyaçları da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur.
  4. Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak sistem işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir.
  5. Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.

Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.

Geniş bir insan sayma sistemi ürün yelpazesini destekliyoruz.

Komple anahtar teslimi çözümler sağlamak amacıyla ürünlerimiz arasında insan sayma için kullanılan video analiz yazılımlarının yanı sıra serverler, kameralar, enkoderler ve network donanımlarını da bulunduruyoruz.