Akıllı Video İçerik Analizi Sistemleri


Bilgisayarların baş döndürücü hızda gelişmesi birçok sektöre devrim niteliğinde yenilikler getirdi. Akıllı video içerik analizi de bu gelişmenin CCTV sistemlerinde kendini gösterdiği en somut yeniliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Yüzlerce kameranın görüntüsünü durmaksızın izlemek ve olası tehditleri ve anormal durumları tespit etmekte güvenlik görevlilerinin en büyük yardımcısı kameraları izleyen ve analiz eden bilgisayarlar. Bazı üreticiler video içerik analizi yapabilen mikro bilgisayarları (DSP) kamera veya enkoder gibi cihazlara entegre ederek merkezi bilgisayarlara ihtiyaç duyulmadan bu fonksiyonu yerine getirecek cihazları şimdiden ürettiler.

Onlarca, yüzlerce kamerası olan işletmeler bunların bir kısmını video analiz yapabilir hale getirerek sistem performansını anlamlı bir şekilde arttırabilirler. Video analizi için sistem ilave bir kablo tesisatı gerektirmiyor, mevcut sistemler de kendilerine uygun donanımlar ekleyerek aynı fonksiyonelliğe kavuşabilirler.

Kurulacak sistemlerde birincil amacın değerlendirilmesi ve kullanıcının istekleri size önerebileceğimiz sistem için belirleyici bir etkendir.

 • Kamuya açık ve yoğun insan ve araç trafiğinin olduğu ortamlarda kullanılacak analiz yöntemleri ve algoritmalar ticari binalar ve tesislerden farklı özellikler gösterebilir.
 • Havalimanı ve metro gibi tesislerde yoğun insan trafiğine ilave olarak terör tehdidi altında olmaları gibi faktörler video analiz desteğini zorunlu kılmaktadır.
 • Stratejik öneme sahip diğer tesisler, askeri üsler, petro-kimya tesisleri, sanayi tesisleri, boru hatları video analiz uygulamalarından faydalanmaktadır.
 • Trafik kontrolu için geliştirilmiş özel algoritmalar trafik ışıklarının kontrolünden, hız, şerit, kırmızı ışık ihlallerine, plaka okuma ile araç tanımlamaya, tünellerde duran, ters yöne giden araçları algılamaya kadar çok geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Dünyanın önde gelen üreticileriyle kurduğumuz çözüm ortaklıkları sayesinde ihtiyacınız olan sistemi sizin için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

Beklentileriniz ve diğer bina kontrol sistemleriyle entegrasyon düzeyi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.

Akıllı video içerik analizi sistemi için EEC'ye başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

 1. Tesisiniz ve işletmeniz analiz edilerek uygulanabilecek video analiz alternatifleri belirlenir.
 2. Uygulamak istediğiniz sistemin tesisinizdeki diğer ana sistemler ile entegrasyon gerekliliği ve bunun düzeyi belirlenir.
 3. Uygulama senaryoları ve analiz sonuçları tartışılarak hedeflenen amaç ile uyumlu olup olmadığı belirlenir.
 4. Geleceğe dönük genişleme ihtiyaçları da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur.
 5. Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak sistem işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir.
 6. Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.

Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.

Geniş bir video içerik analizi ürün yelpazesini destekliyoruz.

Komple anahtar teslimi çözümler sağlamak amacıyla ürünlerimiz arasında video analiz yazılımlarının yanı sıra serverler, kameralar, enkoderler ve her türden aksesuarları da bulunduruyoruz.

 • IR aydınlatma armatürleri
 • Pan-tilt mekanizmaları
 • Telemetre alıcı/vericileri
 • Kamera muhafazaları
 • Network switchler
 • Fiberoptik dönüştürücüler
 • Fiberoptik sonlandırma elemanları