Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri


sistemler-image-otomatik-yangin-sondurme-sistemleri

Yangın durumunda otomatik olarak tetiklenen ya da elle aktive edilen bu sistemlerin amacı yangını büyümeden söndürmek veya yayılmasını engellemektir. Yaygın olarak kullanılan söndürücüler arasında inert gazlar ve karışımları, Karbondioksit, Novec 1230, FM200 ve aerosoller bulunmaktadır. Hacmin kullanım amacı, içerdiği yangın tehlikesi ve korunacak ekipmanın özellikleri sistem seçimini belirlemektedir.

Otomatik yangın söndürme sistemlerini, algılama ve kontrol ekipmanları ile mekanik tesisatı da dâhil olmak üzere anahtar teslimi kuruyoruz. Söndürme sistemlerinizin bakımlarını standartlara uygun olarak en son teknolojiyle üretilmiş ölçüm ve kontrol ekipmanıyla gerçekleştiriyoruz.

Binalarınızdaki yangın riskleri, çalışma yerlerinizin ve ekipmanlarınızın sizin için önemi, önereceğimiz sistemler için belirleyici olmaktadır.

 • Korunacak hacimlerin veya ekipmanların kullanım amaçları ve oluşabilecek yangın tipleri, ne tür bir sistem kurulması gerektiğini belirleyen unsurlardır.
 • Patlayıcı veya parlayıcı ekipmanların bulunduğu hacimlerde, bilgi işlem, arşiv gibi bilgilerin depolandığı yerlerde, enerji toplama ve dağıtım noktalarında farklı gazlı söndürme sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Hacimlerde insan bulunması veya bulunmaması hangi sistemin kurulacağını belirleyen unsurlardan biridir.

Dünyanın önde gelen üreticileri tarafından imal edilmiş, onaylı gaz ve ekipmanlar ile, sistemlerinizi standartlara uygun yazılımlar kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

Yangın riskiniz ve işletme devamlılığının önemi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.

Gazlı söndürme sistemi ihtiyacınız için EEC'ye başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

 1. Tesisiniz ve işletmeniz incelenerek yangın riskiniz ve bir yangın anında işletmenize ait reaksiyon belirlenir.
 2. Gazlı söndürme sisteminin uygulanması gereken hacimler ve bu hacimlerin özellikleri belirlenir.
 3. Gazlı söndürme sistemi uygulanacak hacimlerde elektrik, mekanik ve inşai kapsamda diğer önlemler belirlenir ve raporlanır.
 4. Gazlı söndürme sistemi uygulanacak hacimlerdeki insan faktörü dikkate alınarak ve onaylı yazılımlar kullanılarak ihtiyaca cevap verecek en uygun çözüm sunulur.
 5. Geleceğe dönük genişleme ve tedarik açısından oluşacak ihtiyaçlar da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur.
 6. Sistem montajından sonra, devreye almadan önce gaz sızdırmazlık testi ile güvenilir sistem kurulumu sağlanır.
 7. Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak güvenlik ve sistem işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir.
 8. Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.

Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir. Silindirlerinizi yerinden oynatmadan ağırlık ölçümlerini yaparak bakımlarınızı en kısa sürede tamamlar ve söndürme sistemlerinizin sürekliliğini sağlarız.

Farklı ürün seçenekleri ile ihtiyaç duyduğunuz çözümleri üretiyoruz.

Komple anahtar teslim olarak tesisinizin özelliklerini göz önünde bulundurarak tasarlayıp uyguladığımız yangından korunma çözümlerimiz ve geniş ürün yelpazemiz ile yanınızdayız.