Entelec SkyWalker Üst Düzey Entegrasyon Platformu


ENTELEC SKY-WALKER Entegrasyon Platformu

Entelec Sky-Walker entegrasyon platformu bina sistemlerinin birbirleri ile haberleşmesi ve ortak bir yazılım altında yönetilebilmelerine imkan sunmaktadır. Bu amaçla geliştirilen yazılım her gün sayısı artan değişik üreticiler ve sistemlere ait yüzlerce özel modüllere sahiptir. Bu sayede izlemek ve yönetmek istediğiniz sistem hangi üreticinin olursa olsun eskiden olduğu gibi tek marka çözümler veya pahalı yazılımlar/donanımlar gerekmeden entegrasyon yapabilirsiniz. Her sistem için ayrı ayrı bilgisayar ve operatör gerekmeyecek, alarm ve arıza bilgileri ortak bir sistem üzerinden izlenerek, programlanan senaryolar birden fazla sistemde otomatik olarak işletilebilecektir

Sky-Walker Entegrasyonda 20 Yıllık Tecrübe

Son yıllarda giderek popüler olmaya başlayan entegrasyon konusuna 1990'ların başından itibaren yatırım yapan Entelec CISCO, GE Security, Honeywell, Bosch, Siemens gibi dev firmaların bu konudaki güvenini kazanmıştır.

EEC de birçok yeni teknolojide olduğu gibi Entegrasyon konusunda da öncü rol oynayan firmaların başında gelmektedir. EEC, entegrasyona ve faydalarına olan inancını firma ismi olarak simgeleştiren nadir firmalardan biridir. Geçmiş yıllarda markadan bağımsız olarak entegre sistemler kurma idealini açık prokollerle haberleşebilen Tridium platformu üzerinde birçok büyük projede uygulayarak kanıtlamıştır. Entelec Sky-Walker platformu, EEC tarafından temin edilmeyen cihaz ve sistemlerin de entegrasyonu imkânını yatırımcı ve son kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.

Genel Özellikler

Entelec Sky-Walker platformu her boyuttaki uygulama için ihtiyaç duyulabilecek yazılım modülleriyle kullanıcının ihtiyaçlarını azami ölçüde karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

  • Sky-Walker Server Yazılımı
  • Sky-Walker Yedek Server Yazılımı
  • Sky-Walker Mini PC
  • Sky-Walker Tam Yetkili Kullanıcı Arayüzü
  • Sky-Walker Standard Kullanıcı Arayüzü
  • Sky-Walker Web Arayüzü
  • Markaya Özel Driverler
  • Açık Prokol Driverlerı

Sky-Walker Server

Sky-Walker Server

Server yazılımı sizin için tesisinizdeki tüm sistemlerle konuşur, ondan gelen dataları toplar, sınıflandırır, gösterir, diğer sistemlere aktarır ve istenildiğinde raporlar. Bunun için endüstri standardı bir server donanımından fazlasına ihtiyaç göstermez. Daha yüksek seviye güvenlik ve devamlılık gerektiren tesisler için yedek server opsiyonu bulunmaktadır. Bu durumda yedek server de tüm konfigürasyon ve veri tabanını saklar ve asıl server devre dışı kaldığında sistemi yönetmeye devam eder. Sky-Walker server'in üzerinde onlarca değişik sisteme ait driver modülü aynı anda çalışabilir.

Sky-Walker Mini PC

Sky-Walker Mini PC

Daha sınırlı bir uygulama söz konusu olduğunda server yazılım ve donanımı yerine kullanılabilecek bu versiyon mini PC içerisinde yüklü yazılım ve driverleri ile tak-çalıştır bir paket olarak sunulmaktadır. Ayrıca bir donanıma gerek duymadan içinde önceden yüklenmiş 5-6 değişik driver içinden ihtiyaç duyduğunuz 3 tanesini aktif etmeniz yeterlidir. Entegrasyon ihtiyacına ekonomik bir çözüm getiren Sky-Walker Mini PC için üst düzey sistem programlama bilgisine de ihtiyaç bulunmamaktadır.

Sky-Walker Kullanıcı Arayüzleri

Sky-Walker Kullanıcı Arayüzleri

Entegrasyon platformu aynı zamanda görsel bir kullanıcı arayüzü de sunmaktadır. Tamamen kullanıcı talepleri ve proje ihtiyaçlarına göre özel dizayn edilmektedir. Operatörlere maksimum konfor sunacak şekilde oluşturulabilmekte, gerek ikonlar, gerekse izleme pencereleri istenilen yerde ve boyutta olabilmektedir. İhtiyaca göre seçilebilecek tam yetkili ve standard opsiyonları dışında web üzerinden özel bir bilgisayar ve yazılım gerektirmeyen versiyonları bulunmaktadır.

Sky-Walker Driver'ları

Sky-Walker Driver'ları

Entelec, kuruluşundan bu güne kadar geliştirdiği yüzerce driver'dan oluşan bir arşive sahiptir. Entegre etmek istediğini sistemin üreticisi ve doğru model/versiyon numaralarından oluşan bir bilgi ile driver'ın mevcut olup olmadığını öğrenmek mümkündür. Eğer henüz geliştirilmediyse makul bir süre içinde Entelec mühendisleri tarafından geliştirilebilmektedir. Markaya özel kapalı protokollerin yanında bilinen tüm açık prokollere ait driverler mevcuttur.