S2 IP Video Yönetim ve Geçiş Kontrol Sistemleri


S2, tümü ABD'de tasarlanıp üretilen donanım ve yazılım bileşenleriyle, 21. yüzyılın Web tarayıcı tabanlı geçiş kontrol teknolojisinin öncüsüdür. Bu yenilikçi ürünler, 14 yıldır 70'den fazla ülkede 50.000'den fazla kurulu sistemde kullanılmaktadır.

S2'nin yenilikçi ürünü NetBox, güvenlik sistemlerinin gerektirdiği,

 • Network Video Recorder (NVR)
 • Kayıt Ünitesi (DAS/NAS)
 • Kart Okuyucu Kontrol Modülü (ACM)
 • Video Yönetim Yazılımı (VMS)
 • Güvenlik Yönetim Yazılımı (SMS)

gibi sunucu, yazılım ve saha ekipmanını tek bir kutuda sunan, esnek ve güvenli bir çözümdür. S2 NetBox ürünlerinin en büyük yeniliği, hiçbir sunucu, bilgisayar ve işletim sistemine ihtiyaç duymadan kendi içinde güvenilir web tabanlı çözümler sunmasıdır. Dünyanın neresinde olursanız olun, NetBox'un IP alt yapısı ile dilediğiniz sistemlere uzaktan bağlanabilir ve yönetebilirsiniz.

Güvenlik ve IT Departmanlarının "Yönetimi Zor" Sorunlarını Baştan Çözün

Günümüzde güvenlik sistemlerinin alt yapısını Internet Protokolü üstlenmiş durumda. IP haberleşme sayesinde güvenlik sistemleri daha esnek ve kolay erişilebilir hale geldi. Bununla birlikte sunucular, kayıt üniteleri ve kullanıcı PC kavramları güvenlik alt yapılarının temelini oluşturmaya başladı. Bu yapı ilk başta çok faydalı gibi görünse de kullanılabilirlik açısından beraberinde yeni sıkıntılar da getiriyor.

Video ve geçiş kontrol sistemleri sunucularla yönetilmeye başladığından bu yana, güvenlik departmanları ve IT departmanları birlikte çalışmak zorunda kalıyor. Günümüzde birçok firmanın sunucu, depolama ve bilgisayar sistemleriyle IT departmanları ilgilenmekte. Hele bu günlerde ismini sıkça duymaya başladığımız "Sanallaştırma" da işin içine girince, güvenlik sistemlerinin kontrolü iyice güvenlik personelinden çıkıp IT departmanının sorumluluğu altına giriyor.

Güvenlik departmanı cihazların fonksiyonlarından sorumludur. IT departmanı ise işletim sistemiyle, veri tabanı, haberleşme ve kayıt işlemlerinin yapıldığı sunucular ve kullanıcı bilgisayarları gibi cihazların çalışır halde kalmalarından sorumludur. Şirketlerde zaten ana operasyonları için birçok sunucu ve bilgisayarın çalıştığını göz önünde bulundurursak, bir de güvenlik sistemlerinin cihazlarını çalışır halde tutmak IT departmanları için fazladan bir yük haline gelmektedir. 

Güvenlik sisteminde bir arıza meydana geldiğinde, arızanın güvenlik yazılımından mı yoksa bilgi işlem sisteminden mi kaynaklandığını bulmak başlı başına zor ve bu işi kimse üstlenmek istemiyor. Çünkü güvenlik personeline göre hata sunucudan ya da işletim sisteminden, IT yöneticisine göre ise güvenlik yazılımından kaynaklanıyor. Bu nedenle Sunucu/İstemci PC mimarisiyle çalışan birçok sistemde kargaşa meydana geliyor. Sonunda sistemler sahipsiz kalıyor ya da işletme maliyetleri öngörülenden çok daha yüksek oluyor.

Sunucu ve kullanıcı bilgisayarlarına ihtiyaç duyan bir kartlı geçiş ve video sisteminde cihaz ve yazılım olarak şunlar gerekmektedir:

 • Geçiş Kontrol Sunucusu
 • Video Sunucusu
 • Sunucu İşletim Sistemi Yazılımı
 • Sunucu Database Yazılımı
 • Video Yönetim Yazılımı
 • Geçiş Kontrol Yazılımı
 • Video İzleme Bilgisayarı
 • Geçiş Kontrol Bilgisayarı
 • Video İzleme Yazılımı
 • Bilgisayar İşletim Sistemi

Bu listeye kayıt sunucusu veya DAS/NAS ünitelerini de eklersek sadece güvenlik sistemleri için birçok cihaz ve yazılım gerektiğini görüyoruz. Bu da fazladan satın alma maliyetinin yanı sıra yüksek işletme maliyeti ve operasyon zorluklarını da beraberinde getiriyor.

NetBox Ne Gibi Yenilikler Getiriyor?

Fortune 500'de bulunan birçok üst düzey firmaya çözümler sağlayan yenilikçi güvenlik çözümleri üreticisi S2, bu kargaşayı ortadan kaldırmak için NetBox'ı geliştirmiştir.

Bir NetBox ile video ve geçiş kontrol yazılımınızı tek bir cihazdan yönetebilirsiniz. Video ve geçiş kontrol bilgileriniz, hareketli parçaları olmayan ve arızalanma olasılığı son derece düşük SSD bellek cihazlarına gömülü Linux işletim sistemi ve SQL yazılımına sahip NetBox'da depolanmaktadır. Tüm kayıt, canlı görüntü, alarm ve geçiş güvenlik bilgilerinize isterseniz bilgisayarınızdan, isterseniz tabletinizden Explorer, Firefox veya Chrome, vb. web tarayıcıları üzerinden bağlanabilirsiniz.  Yeni Web tabanlı yazılım teknolojisi ile tüm yönetim, raporlama ve iş akışlarınızı, üzerinde bir Web tarayıcı yüklü her hangi bir PC ya da tablet, vb. mobil cihaz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

NetBox serisi cihazların sınırlı bir genişleme kapasitesi yoktur. Geniş ürün yelpazesi sayesinde küçük, orta ve büyük ölçekteki projelere özel çözümler sunmaktadır. Hangi ölçekte olursa olsun tam bir "tak-çalıştır" mantığıyla cihazlarınıza enerji verip, web tarayıcınız üzerinden yetki tanımlama, izleme ve kontrol işlemlerinize başlayabilirsiniz.

S2 Mobile Security Officer ile Tüm Kontrol Avucunuzun İçinde

S2'nin güvenlik yöneticileri ve personeli için özel olarak geliştirdiği "S2 Mobile Security Officer" ile olay yerine intikal ederken bir iPad üzerinden tüm alarmları izleyebilir, gerekli raporları alabilir ve acil durum senaryolarını başlatabilirsiniz. S2'nin tek bir kutuda sunduğu komple güvenlik çözümü sayesinde hem bilgisayar donanım ve yazılım maliyetlerini, hem de kurulum, servis ve bakım maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.