SecuriSens ADW 535 Boru Tipi Yangın Algılama Sistemleri


Sıra Dışı Koşullarda Yangın Algılama

Yangın daha çok tehlikeli ortamlarda oluşur. Eğer ortamdaki algılayıcılar konvansiyonel ısı dedektörleriyse, doğru veya hatalı alarm olduğu doğrulanmadan sıcaklık değeri hemen algılama seviyelerine ulaşır ve alarm oluşur. Securiton akıllı hat tipi sıcaklık dedektörleri ise çok zorlu koşullarda bile yüksek performans ile çalışırlar.

Geniş alanlarda, aşındırıcı etkisi olan gazlara karşı direnç gereken ortamlarda, yüksek derecede nem ve sıcaklık değerlerine sahip alanlarda, gerçek yangın durumu sıcaklık değeri ile hatalı alarm oluşturabilecek sıcaklık değeri arasında ciddi fark olan ortamlarda, sürekli ve otomatik sıcaklık denetimini sağlamak oldukça zor, gerçekleştirilmesi zor ve detay hesaplamalar gerektirmektedir.

SecuriSens ADW 535 Sıcaklık Dedektörü

SecuriSens ADW 535 Sıcaklık Dedektörü

Bir hayat koruma sistemi olarak yangın algılama sistemi, sadece normal şartlar altında oda sıcaklık değerleri seviyelerinde değil her türlü zorlu koşulda da koruma sağlıyor olabilmelidir. Gaz ve petrol endüstrisi üzerine üretim yapan tesisler, kimyasal üretimi yapan tesisler ile araç bakım veya yükleme alanları, kablo tünelleri, karayolu tünelleri gibi çok çeşitli ve zorlu alanlarda da ADW 535, diğer sistemlerin yapamadığını yaparak algılama ve hayat korumayı sağlamaktadır. ADW 535 üstelik bu sürekliliği, doğru uygulama ile hatalı alarm üretmeden gerçekleştirmektedir.

Gelişmiş ve Çok Yönlü bir Teknoloji Asla Yanılmaz

Uzun yılların getirdiği teknoloji tecrübesine sahip Securiton firmasının bir ürünü olarak ADW 535, hatalı alarmlara karşı en doğru korumayı akıllı DWH Dinamik Isı İzleme (Dynamic Heat Watch) algoritması sayesinde, kendini bir entegre basınç generatörü ile sürekli denetleyen bir çalışma prensibi ile gerçeklemektedir.

İyi Bir Planlama İşin Yarısıdır

Özel bir yazılım ile sistemin planlanması ve konfigürasyonu aşama aşama yapılmaktadır. Ortamın mimari yapısına uygun izometrik olarak tüp tesisatı çizilir ve VSD onaylı yazılım ile planlama ve tasarım simüle edilerek en uygun VDS onaylı çözümler elde edilir. Tasarım sonrası detaylı raporlar elde edilebilmektedir. Konfigürasyon yazılımı ile PC üzerinden cihaz konfigürasyonlarının yapılması kolaylaşmaktadır.

ADW 535 Fayda ve Özellikler

  • Ağır ortam koşullarına karşı yüksek çalışma performansı
  • İkinci algılama tüpü ile koruma seviyesini ikiye katlama
  • Tüm EN 54-22 sınıflarına göre VdS onaylı konfigürasyon, ilave olarak FM ve UL'e göre tasarım imkanı
  • DWH Dinamik Isı İzleme (Dynamic Heat Watch) algoritması sayesinde hatalı alarmların önlenmesi
  • Otomatik sistem denetimi ile bakım yükünün azaltılması
  • Tek tüplü ve iki tüplü uygulama imkanı