Siemens Aydınlatma ve Oda Otomasyon Sistemleri


Siemens GAMMA bina kontrol sistemleri, binalarda enerji verimliliği ve konfor için akıllı çözümler sunmaktadır. Dünya çapında 250'den fazla üreticinin desteklediği kablolu KNX (İnsta Bus) ve EnOcean teknolojisini kullanan self-powered kablosuz ürünleri ile odalarda aydınlatma, gölgeleme ve iklimlendirme optimizasyonu sağlar.

Siemens GAMMA bina kontrol sistemleri, akıllı varlık, aydınlık seviyesi, sıcaklık, nem, hava kalite sensörleri ve termostatları ile konforunuzu arttırır. Aç/Kapat ve Dimmer aydınlatma kontrol, perde ve panjur kontrol, Fan-Coil kontrol modülleri ile de enerjiyi verimli kullanmanızı sağlar.

Siemens GAMMA aydınlatma dimmer kontrolü için önde gelen balast üreticileri tarafından da kullanılan DALI haberleşme protokolünü de desteklemektedir. KNX/DALI ağ geçidi ile üreticiden ve yükten bağımsız olarak DALI uyumlu balastların her biri istenilen değerde dim edilebilir. Bu sayede ortamda istenen homojen aydınlatma ve enerji verimliliği ile birlikte sağlanır.

Siemens GAMMA IP Kontrol Merkezi, kullanıcılar ile otomasyon sistemlerini arasında mükemmel bir ara yüzdür. 1250 veri noktası desteği ile her ihtiyaca cevap verebilecek kapasitededir. Standart bir WEB tarayıcı kullanarak PC, Laptop, Tablet veya akıllı telefon gibi tüm cihazlardan otomasyon sisteminin izleme kontrolü yapılabilir.

Siemens GAMMA KNX / BACNet IP Ağ geçidi ile aydınlatma ve oda otomasyon sisteminizi binanızda bulunan diğer sistemler ile entegre edebilirsiniz. BACNet haberleşme protokolü neredeyse tüm bina otomasyon sistemi üreticileri tarafından desteklenmektedir. Siemens GAMMA KNX / BACNet IP Ağ Geçidi kullanarak Aydınlatma ve Oda otomasyon sisteminizi Siemens Desigo bina otomasyon sistemleri, Siemens DMS güvenlik sistemleri ya da BACNet IP protokoünü destekleyen üçüncü parti üreticilerin sistemleri ile entegre edebilirsiniz.