FFT Fiber Optik Algılama Teknolojili Çevre Güvenlik Sistemleri


Future Fiber Technologies fiber optik tabanlı güvenlik sistemlerinde liderdir.

FFT 1994'ten beri güvenlik uygulamaları için fiber optik tabanlı algılama sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesinde yer almaktadır. Ürünler, ülke sınırlarını, boru hatlarını ve veri / iletişim ağlarını izinsiz giriş, kazı, hırsızlık, terör veya casusluk faaliyetlerinden korumak için tasarlanmıştır.
Dünyadaki yüzlerce yüksek güvenlik alanına sahip FFT ürünleri, Askeri, Hükümet, Enerji, Ulaştırma, Endüstriyel ve diğer birçok uygulamada kullanılmak üzere dünyanın önde gelen bağımsız test otoriteleri tarafından test edilmiştir.
FFT'nin fiber optik tabanlı sistemleri, diğer algılama teknolojilerinde bulunmayan performans seviyeleri ve maliyet avantajları sunar. Çok sayıda uluslararası patent ile FFT teknolojisi benzersizdir.
Future Fiber Technologies (FFT), yüksek değerli varlıkları ve kritik altyapıyı güvence altına almak için geliştirilmiştir. Özellikle tesislerin sınır boylarının güvenliği için dünyanın en etkili cevabı olan fiber optik İzinsiz Giriş Tespit Sistemi ürünleri üretmektedir.
Dünyanın en güvenlikli endüstriyel, askeri ve devlet kurumlarından bazıları tarafından kullanılan FFT'nin gelişmiş uygulamaları şunları içermektedir:

 • Çevre İzinsiz Giriş Tespiti (PIDS) (çit üzerinde ve/veya yer altında gömülü)
 • Network kablolarına dokunma ve kurcalama algılama
 • Petrol ve doğal gaz boru hattı güvenliği
 • Sağlık, güvenlik ve trafik izleme dahil diğer uygulamalar

FFT, 69 ülkede kurulmuş ve çok sayıda müşteriyi destekleyen 1.500'den fazla sisteme sahiptir.

Güvenebileceğiniz Bir Çözüm

FFT'nin çözümleri olağanüstü dayanıklılık ve güvenilirlik sunar. Fiber optik kablolama, hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dirençlidir, yıldırım düşmelerine ve elektromanyetik girişimlere karşı bağışıktır ve sahada güç kaynağı veya benzeri elektronik ekipman gerektirmez.
Bu nedenle FFT çözümlerinin kurulumu sadece kolay değil, aynı zamanda yıllık bazda önemli tasarruflar sağlayan ve toplam sahip olma maliyetini düşüren minimum bakım gerektirir.

Kalite

FFT, ISO 9001: 2008 sertifikasına sahiptir. FFT sistemleri aslen askeri uygulamalar için geliştirildi ve aynı askeri kalitede olan aynı ürünler artık Ticari ve Endüstriyel uygulamalar için mevcuttur.

FFT AURA AI-2

Yapay zeka destekli FFT’nin en gelişmiş sensörü!
FFT Aura Ai-2, çevre çitlerini tırmanan, kesen veya kaldıran yüksek vasıflı gizli davetsiz misafirleri tespit etmek ve bulmak için yapay zeka ile çalışır. İki gerçek zamanlı eşzamanlı algılama kanalıyla, Aura Ai-2 kesilmiş esneklik ve yedeklilik sağlayacak şekilde yapılandırılabilir.

 • İki kanalda gerçek zamanlı eşzamanlı algılama
 • Gömülü uygulamalar için 110 km'lik (70 mil) maksimum fiber optik sensör uzunluğu
 • Çit uygulamaları için ± 2 m (6,5 ft) mesafeye izinsiz giriş tespiti

FFT AURA SR

18 km’yekadar gelişmiş güvenlik!
FFT Aura SR, dünyanın en yüksek güvenlik askeri, istihbarat teşkilatı, güç ve petrokimya sahalarının bazılarına yayılmış, yüksek hassasiyetli bir fiber optik çevre güvenlik sistemidir. FFT Aura, çok çeşitli çit tipleri için izinsiz girişleri tespit etmek ve doğru bir şekilde yerleştirmek ve gizli gömülü bir algılama sistemi olarak kullanıldığında yürüyüş ve gezinme izinsiz girişlerini tespit etmek için yeterince hassastır. FFT Aura ayrıca gömülü boru hattı varlıkları boyunca ve veri kablosu ağlarındaki izinsiz girişleri tespit etmek ve bulmak için kullanılır ve hasarlı veya kesilmiş sensör kablosu durumunda kesik esnekliği ve devam eden işlem gerektiren sertleştirilmiş çözümler gerektiren kritik bölgelere hitap edebilir.

 • 6m (20ft) içerisindeki izinsiz girişleri bulur
 • Maksimum fiber optik sensör uzunluğu 18km (11,2 mil)

FFT AURA LR

Uzun hatlarınız için koruma!
FFT Aura LR, sensör olarak standart bir fiber optik kablo kullanır ve sensör olarak mevcut fiber optik iletişim kablosunu sık sık kullanabilir, kurulum maliyetini ve süresini önemli ölçüde azaltır, ancak yine de FFT onaylı kurulumlarda 10 metreye kadar bir izinsiz giriş tespit eder boru hattı uzunluğu.

 • Tek bir boru hattı güvenlik sistemi, 40km'ye (25 mil) kadar sensör kablosu uzunluğunu korur
 • FFT onaylı kurulumlarda 10 metreye kadar izinsiz giriş bulun

FFT SECURE FENCE

Tesislerinizin Çitlerinde izinsiz girişleri engelleyin!
Çevre çitler ve ülke sınırları üzerindeki FFT onaylı kurulumlardaki izinsiz girişleri 10 metreye kadar tespit edebilir ve bulabilirsiniz.

 • Tek bir FFT çevre güvenlik sistemi, çevre uzunluğunu 80km uzunluğa kadar korur ve karmaşık siteleri ve ülke sınırları gibi daha uzun mesafeleri izlemek için birden fazla sistem ağa bağlanabilir. Tek bir çevre güvenlik sistemi 80 km'ye kadar sensör uzunluğunu korur
 • FFT onaylı kurulumlarda 10 metreye kadar izinsiz giriş bulun

FFT SECURE LINK

Elektrik ve Network kablolarınızı fiziksel müdahalelere karşı koruyun!
Tek bir denetleyiciyle, FFT onaylı güvenli fiber optik veri ağları (ring düzeninde 80km uzunluğa kadar) boyunca 25 metreye kadar izinsiz girişimi ve yasadışı vuruşu algılar ve bulur.
Yerel ve uzun mesafeli ağları izlemek için birden fazla denetleyici ağa bağlanmıştır.

 • İzinsiz dokunma etkinlikleri ve TPE'nin gerçek zamanlı erken uyarısı
 • Tek bir sistem 80km'ye kadar optik yol uzunluğunu korur
 • FFT onaylı kurulumlarda girişimin yerini 25 metreye kadar belirleyin.
 • Ağ zarar görmeden ya da verilerden ödün vermeden önce etkinlikleri algılar