Prosense Gaz Dedektörleri


Prosense Türkiye’nin uluslararası standartlara sahip ilk infrared, pelistör ve elektrokimyasal sensörlü gaz dedektörleri üreticisidir.

Prosense 40’dan fazla endüstriyel gaz için, gaz detektörleri ve gaz kontrol panelleri üretmektedir. Bu detektörlerin 300’e yakın modelinde ATEX belgesi bulunmaktadır, 2008 yılından beri ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi bütün süreçlerinde uygulanmaktadır.

 Uygulama Alanları

  • Petrol ve Gaz
  • Laboratuarlar
  • Üniversiteler
  • Marine
  • Demir Çelik
  • Endüstri
  • Atıksu Arıtma Tesisleri
  • Otogaz İstasyonları
  • Otoparklar

Sabit Gaz Dedektörleri

P Serisi Patlayıcı Gazlar İçin

Prosense "P" serisi gaz dedektörleri havada bulunan Parlayıcı gaz buharlarının ve Patlayıcı gazların sürekli ölçümünü yapabilmek için geliştirilmiştir.

Endüstriyel Pelistör ve İnfrared sensör ölçüm prensipleri sayesinde ölçüm kararlılığı ve hedef gaz ölçümü ve doğruluğu tam olarak sağlanabilmektedir.

P Serisi Zehirli Gazlar İçin

Prosense "P" serisi gaz dedektörleri havada bulunan Klor, Karbondioksit, Nitrojen dioksit, Nitrik oksit, Kükürt dioksit, Hidrojen Sülfür, Amonyak, Karbon monoksit gibi zehirli ve Oksijen gazının sürekli ölçümünü yapabilmek için geliştirilmiştir.

Yüksek kaliteli Elektrokimyasal ve Infrared sensör ölçüm prensipleri sayesinde ölçüm kararlılığı ve hedef gaz ölçümü ve doğruluğu tam olarak sağlanabilmektedir.

PE Serisi Patlayıcı Gazlar 0 - 100 LEL Gaz Dedektörleri

Prosense "PE" serisi gaz dedektörleri havada bulunan LPG, Metan (Doğalgaz), Petrol Buharı, Bütan, ve Propan gibi Patlayıcı gazların sürekli ölçümünü yapabilmek için geliştirilmiştir.

Ölçümler Katalitik sensörler kullanılarak 0 - 100 LEL aralığında yapılabilmektedir.

PC3 Serisi Patlayıcı Gaz Dedektörleri

Prosense PC3 serisi yanıcı-patlayıcı gaz dedektörleri açık ve kapalı ortamlarda Kategori 3 tipi gaz algılama ihtiyacına uygun maliyetli çözüm sunar.

Zone 0 ve Zone 1 dışı ortamlarda havada bulunan LPG, Metan, Propan, Bütan, Hidrojen gibi gazlarının sürekli ölçümünü yapabilmek için geliştirilmiştir.

Yüksek kaliteli katalitik sensör, ölçüm prensibi sayesinde ölçüm kararlılığı ve hedef gaz ölçümü ve doğruluğu 100%LEL'e kadar tam olarak sağlanabilmektedir. Pelistör sensör kullanılan Asetilen gaz dedektörü ise 100%LEL'e kadar lineer olarak ölçüm yapabilmektedir. 

PC3 Serisi Zehirleyici Gazlar için Gaz Dedektörleri

Prosense PC3 serisi toksik, oksijen ve karbondioksit gaz dedektörleri açık ve kapalı ortamlarda gaz algılama ihtiyacına uygun maliyetli çözüm sunar.

Havada bulunan Amonyak NH3, Etilen Oksit ETO, Hidrojen Sülfür H2S, Sülfür Dioksit SO2, Nitrik Oksit NO, Nitrojen Dioksit NO2 ve Klor gibi zehirleyici gazların sürekli ölçümünü yapabilmek için geliştirilmiştir.

Yüksek kaliteli elektrokimyasal ölçüm prensipleri sayesinde ölçüm kararlılığı ve hedef gaz ölçümü ve doğruluğu tam olarak sağlanabilmektedir.

PPS Serisi Otopark Gaz Dedektörleri

Prosense'in otoparklara özel adresli Karbonmonoksit ve Nitrojen dioksit gaz dedektörleri PPS-CO ve PPS-NO2, en küçük kapalı garajdan devasa otoparklara kadar bütün ihtiyaçlara çözüm üretmek için geliştirilmiştir.

BTN Serisi 0-100 LEL Patlayıcı Gaz Dedektörleri

Prosense BTN serisi yanıcı-patlayıcı sabit gaz dedektörleri açık ve kapalı ortamlarda gaz algılama ihtiyacına düşük maliyetli çözüm sunar.

Patlayıcı olmayan ve fiziksel güçlükler barındırmayan ortamlarda havada bulunan LPG, Metan, Propan, Bütan, Hidrojen gibi gazlarının sürekli ölçümünü yapabilmek için geliştirilmiştir.

Yüksek kaliteli katalitik sensör, ölçüm prensibi sayesinde ölçüm kararlılığı ve hedef gaz ölçümü ve doğruluğu tam olarak sağlanabilmektedir.

BTN Serisi Zehirleyici Gazlar için Gaz Dedektörleri

Prosense BTN serisi toksik, oksijen ve karbondioksit gaz dedektörleri açık ve kapalı ortamlarda gaz algılama ihtiyacına düşük maliyetli çözüm sunar.

Patlayıcı olmayan ve fiziksel güçlükler barındırmayan ortamlarda havada bulunan Amonyak NH3, Etilen Oksit ETO, Hidrojen Sülfür H2S, Sülfür Dioksit SO2, Nitrik Oksit NO, Nitrojen Dioksit NO2 Klorzehirleyici gazların sürekli ölçümünü yapabilmek için geliştirilmiştir.

Yüksek kaliteli elektrokimyasal ölçüm prensipleri sayesinde ölçüm kararlılığı ve hedef gaz ölçümü ve doğruluğu tam olarak sağlanabilmektedir.

PQ Serisi Sabit Gaz Dedektörleri

Prosense "PQ" serisi sabit gaz dedektörleri havada bulunan zehirleyici ve patlayıcı gazların sürekli ölçümünü yapabilmek için endüstirinin zorlu koşullarına göre tasarlanıp, geliştirilmiştir. Sahip olduğu ATEX sertifikasıyla da zorlu ortam koşullarına uygunluğunu kanıtlamıştır.

Barındırdığı endüstriyel koşullara uygun sensörler sayesinde de ölçüm kararlılığını, hedef gaz ölçümünü ve doğruluğunu tam olarak sağlayabilmektedir.

Gelişen endüstri koşullarına ve müşteri taleplerine en iyi çözümü sunmak için PQ Serisi, PQN ve PQD olarak kendi içinde sınıflandırılmıştır.