Oggioni Gaz Alarm Sistemleri


Parlayıcı ve patlayıcı gazların bir üretim prosesi içerisinde ortaya çıktığı, depolandığı ve nakledildiği ortamlarda, gaz kaçaklarının patlayıcı karışım oluşmadan algılanması ve gerekli önlemlerin alınması yaşamsal önem taşır. Doğal gaz, LPG gibi günlük hayatta kullandığımız gazlar ve bunların yanı sıra çeşitli endüstriyel ortamlarda açığa çıkabilen pek çok patlayıcı gazlara duyarlı dedektörler, kullanım yerleri ve amaçlarına uygun özelliklerde üretilmektedirler. Patlayıcı özellikleri olmamakla birlikte zehirleyici veya boğucu nitelikte olan karbon monoksit, karbon dioksit, hekzan, amonyak gibi gazlara duyarlı dedektörler de günümüzde endüstriyel tesislerinizde, kapalı garajlarınızda, kazan dairelerinizde ve hatta evlerinizde kullanılmaktadırlar.

Oggioni S.a.s.

Oggioni S.a.s. İtalya'da kurulu gaz algılama üniteleri konusunda uzman bir üretim ve dağıtım firmasıdır.

Avantajları

Geniş ürün yelpazesi ile bir çok gaz tipini, dahili, harici, ex-proof gibi çeşitli ortam koşullarına uygun yapıda sertifikalı ürünler sağlar. Grafik izleme yazılımları ile görsel olarak izleme ve SCADA çözümleri sunar.

EXcetera Gaz Algılama Paneli

EXcetera Gaz Algılama Paneli

EXcetera, kullanımı kolay, yanıcı/patlayıcı veya insan sağlığı için zararlı olan zehirli gazları algılayabilen modüler bir kontrol panelidir. Üzerinde gaz seviyelerini gösterebilen LCD gösterge bulunmaktadır. Küçük bir sensörlü sistemlerden büyük çok bölgeli sistemlere kadar her türlü uygulama için uygun bir çözüm sunar. EXcetera kontrol paneline tüm yanıcı gazlar, karbon monoksit, hidrojen sülfit, klor, kükürt dioksit ve oksijen gibi gazlar için algılama sensörleri bağlanabilmektedir. Üzerine takılan opsiyonel röle kartları vasıtasıyla sistemleriniz için çıkışlar sağlanabilirken, remote I/O üniteleri ile de uzak noktalarda bile gaz algılama yapılabilmektedir. Aynı zamanda network kartları ile RS232, RS485 veya Fiber optik kablo üzerinden network bağlantı imkanı sunmaktadır. Uzak noktalarda izleme için LCD ekranlı tekrarlayıcı paneller kullanılabilmektedir.

Endüstriyel Tip Gaz Sensörleri

Endüstriyel Tip Gaz Sensörleri

Patlayıcı ve zehirleyici gazlar için özel kalibre edilmiş, toz ve rutubet oranı yüksek, zorlu endüstriyel ortamlarda kullanılmaya uygun gaz sensörleri 4-20mA, RS485 veya röle çıkışlı modelleri ile değişik kontrol panellerine bağlanarak kullanılabilmektedirler. Parlayıcı/patlayıcı karışımlar oluşturabilen gazlar için üretilen sensörler ATEX onaylı olarak üretilmektedir.