GMI Gaz Alarm Sistemleri


Parlayıcı ve patlayıcı gazların bir üretim prosesi içerisinde ortaya çıktığı, depolandığı ve nakledildiği ortamlarda, gaz kaçaklarının patlayıcı karışım oluşmadan algılanması ve gerekli önlemlerin alınması yaşamsal önem taşır. Doğal gaz, LPG gibi günlük hayatta kullandığımız gazlar ve bunların yanı sıra çeşitli endüstriyel ortamlarda açığa çıkabilen pek çok patlayıcı gazlara duyarlı dedektörler, kullanım yerleri ve amaçlarına uygun özelliklerde üretilmektedirler. Patlayıcı özellikleri olmamakla birlikte zehirleyici veya boğucu nitelikte olan karbon monoksit, karbon dioksit, hekzan, amonyak gibi gazlara duyarlı dedektörler de günümüzde endüstriyel tesislerinizde, kapalı garajlarınızda, kazan dairelerinizde ve hatta evlerinizde kullanılmaktadırlar.

GMI Gas Measurement Instruments Ltd

GMI ingiltere'de kurulu gaz algılama üniteleri konusunda uzman bir üretim ve dağıtım firmasıdır. GMI gaz algılama sistemleri, ISO9001 standartlarında üretilmekte ve ex-proof ürünler için BASEEFA sertifikasyonu yapılmaktadır

Avantajları

Geniş ürün yelpazesi ile bir çok gaz tipini algılayabilmektedir. Programlanabilen yapısı ile algılama sensörleri büyük uygulama kolaylığı sağlamaktadır.

SPGA Gaz Algılama Sistemi

SPGA Gaz Algılama Sistemi

Tek sensör kontrol edebilen bir kontrol panelidir. Üzerinde gaz seviyesini gödteren bir LCD gösterge ve dedektör için yüksek ve alçak alarm ve arıza izleme LED'leri bulunmaktadır. SPGA paneline tüm yanıcı gazlar, karbon monoksit, hidrojen sülfit, klor, kükürt dioksit ve oksijen gibi gazlar için algılama sensörleri bağlanabilmektedir.

ACTIVE-8 Gaz Algılama Sistemi

ACTIVE-8 Gaz Algılama Sistemi

Active 8, kullanımı kolay, yanıcı veya insan sağlığı için zararlı olan zehirli gazları algılayabilen, 8 zona kadar kontrol ve izleme imkanı sağlayan modüler bir kontrol panelidir. Üzerinde her zona ait gaz seviyelerini ayrı ayrı gösterebilen LCD gösterge ve her dedektör için yüksek ve alçak alarm ve arıza izleme LED'leri bulunmaktadır. Active 8 kontrol paneline tüm yanıcı gazlar, karbon monoksit, hidrojen sülfit, klor, kükürt dioksit ve oksijen gibi gazlar için algılama sensörleri ve opsiyonel olarak yangın zon modülleri bağlanabilmektedir.

ACTIVE-80 Gaz Algılama Sistemi

ACTIVE-80 Gaz Algılama Sistemi

Active 80, kullanımı kolay, yanıcı veya insan sağlığı için zararlı olan zehirli gazları algılayabilen, 64 adreslenebilir sensör bağlanabilen bir kontrol panelidir. 16 adet 4-20mA Sensör de bağlanabilmektedir. Geniş LCD göstergesi üzerinden gaz seviyeleri izlenebilmektedir. 3 alarm seviyeli, olay hafızası, pekrarlayıcı panel kullanabilme, 64'e kadar opsiyonel röle çıkışı ek özellikleri olarak sıralanabilmektedir.

Endüstriyel Tip Gaz Sensörleri

Endüstriyel Tip Gaz Sensörleri

Patlayıcı ve zehirleyici gazlar için özel kalibre edilmiş, toz ve rutubet oranı yüksek, zorlu endüstriyel ortamlarda kullanılmaya uygun gaz sensörleri SPGA, Active 8 veya Active 80 kontrol panellerine bağlanarak kullanılabilmektedirler. Parlayıcı/patlayıcı karışımlar oluşturabilen gazlar için üretilen sensörler BASEEFA tarafından onaylanan ex-proof muhafazalara sahiptirler.