CASI Geçiş Kontrol Sistemleri


Geçiş kontrol sistemlerini, kondominyumlar, alış veriş merkezleri, eğitim kurumları, hastaneler, oteller, çok malikli iş merkezleri gibi çok-kullanıcılı uygulamalar için ve bankalar, hükümet binaları ve askeri tesisler, havalimanları gibi yüksek güvenlik uygulamaları için tasarlamakta ve tesis etmekteyiz. En gelişmiş proximity, RFID, Smart Card, Mifare ve biyometrik giriş kontrol teknolojileri kullanılarak, sizin tüm ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize uygun çözümler oluşturulmakta ve uygulanmaktayız.

UTC Fire & Security

UTC Fire&Security firması, GE Security, Kidde, Chub, Lenel gibi şirketleri bünyesinde bulunduran, Amerika'nın önde gelen yangın ve güvenlik firmalasıdır. Dünya üzerinde 25'den fazla ülkede organizasyonu ve 50.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Entegrasyon İmkanları

CASI geçiş kontrol sistemleri, Yangın ihbar sistemi, CCTV sistemi, Güvenlik Sistemi ile entegre olarak çalışabilmekte, binanız için gerekli güvenlik senaryolarınızı eksiksiz yerine getirebilmektedir.

Avantajları

Basit, sadece kartlı giriş kontrolu amaçlı tek kapı uygulamalarından, çok-kullanılıcılı, çok-siteli LAN/WAN bağlantılı entegre güvenlik ve kartlı giriş kontrol sistemlerine kadar her tip ve büyüklükte sistemleri sorunsuz, güvenilir şekilde uygulayabilirsiniz.

 • Windows ve Unix tabanlı yazılım desteği
 • IP tabanlı kapı kontrol üniteleri
 • Redundant software yapısı
 • Asansör Kontrolleri
 • Üçüncü parti entegrasyon ve uygulamalar için API desteği

Avantajlı özellikleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sistem Bileşenleri

 • Geçiş Kontrol ve Entegre Güvenlik Yönetimi Yazılımları
 • Kapı Kontrol Üniteleri
 • Kart Okuycu (Reader) Kontrol Modülleri
 • I/O Modüller
 • Kart Okuyucular, Keypadler, Parmak İzi ve Biometrik Okuyucular
 • Saha ekipmanları (Kilitler, Manyetik Kontaklar, Butonlar vb.)

Geçiş Kontrol Sistemi ve Güvenlik Yönetimi Yazılımları

Geçiş Kontrol Sistemi ve Güvenlik Yönetimi Yazılımları

Geçiş Kontrol sistemi yazılımları, 16 okuyucu kapasiteli küçük sistemlerden, her biri 4096 okuyucu kapasitesinde, 64 network sunucu üzerinde çalışan sistemlere kadar geniş bir yapı imkanı sunmaktadır. Yazılım database yapısı SQL tabanlı olup, üçüncü parti yazılımlar için API desteği bulunmaktadır.

Kapı Kontrol Üniteleri

Kapı Kontrol Üniteleri

Modüler yapıya sahip olan kontrol üniteleri, 2 ve 8 okuyucu kontrol kartları ile, aynı panel üzerinde 2 kapı, 4 Kapı, 8 Kapı veya 16 Kapı kontrol imkanı sunmaktadır. Tek kontrol ünitesi üzerinde 20'li Input kartları veya 16'lı Output kartları ile sahada ihtiyaç duyacağınız izleme ve kontrolleri sağlayabilmektedir. Kontrol Ünitesi, TCP/IP (Ethernet), RS232, RS422 protokolleri üzerinden haberleşebilmekte, herhangi birinde problem olduğunda, diğer haberleşme protokolü üzerinden sistem çalışmaya devam edebilmektedir.

İki okuyucu kontrol eden POE beslemeli, IP tabanlı kompakt kontrol üniteleri ise sistemlerinizin herhangi bir noktadan kolayca genişletilebilmesini sağlamaktadır.

Her kontrol ünitesi 100.000 kullanıcı kapasitesine sahiptir. 16.000 olay hafızasına sahiptir.

Kart Okuyucu Kontrol Modülleri

Kart Okuyucu Kontrol Modülleri

2 ve 4 okuyucu kontrol edebilen iki tipte modeli bulunmaktadır. Kontrolkartları, F/2F protokolünde okuyucular ile haberleşmektedir. Bu protokolle 1500m mesafeye kadar reader bağlantı imkanı sunabilmektedir. Wiegand arabirim modülleri vasıtasıyla standart HID model okuyucular da sisteme dahil edilebilmektedir. Proximity, RFID ve Smart Card okuyucular, mifare okuyucular, parmak izi ve el geometrisi okuyucuları, iris ve retina tarayıcılar, kombine kart ve biyometrik okuyucular kontrol ünitelerine bağlanabilmektedirler.

I/O Modüller

I/O Modüller

Modüler yapıdaki kontrol üniteleri üzerine takılabilmektedir. Input modülleri 20 giriş kapasitelidir. Her panel için 80 giriş'e kadar artırılabilmektedir. Güvenlik amaçlı PIR Hareket sensörleri, Manyetik Kontaklar ve her türlü Alarm kontakları bu modüller vasıtasıyla izlenebilmektedir.

Output modülleri, 16 çıkış kapasitesine sahiptir. Her panel için 64 çıkışa kadar artırılabilmektedir. Asansör kontrolleri, lambalar, açılacak veya kapatılacak cihazların kontrolü, üçüncü parti sistemler ile kontak bazında haberleşme için gerekli çıkışlar bu modüller üzerinden sağlanabilmektedir.

Kart Okuyucular, Keypadler, Parmak İzi ve Biometrik Okuyucular

Kart Okuyucular, Keypadler, Parmak İzi ve Biometrik Okuyucular

Proximity, RFID ve Smart Card okuyucular, mifare okuyucular, parmak izi ve el geometrisi okuyucuları, iris ve retina tarayıcılar, kombine kart ve biyometrik okuyucular kontrol ünitelerine bağlanabilmektedirler.

CASI Kart okuyucular HID Proximity (HID Corporate 1000 dahil), Mifare CSN (ISO 14443A), MIFARE/DESFire CSN ve Vicinity CSN(ISO 15693) kartlarını okuyabilecek teknolojiye sahiptirler.