March Networks CCTV Sistemleri


March Networks'den işinize özel çözümler

March Networks özellikle perakende, finans ve ulaşım sektörü için geliştirdiği özel çözümler ile gerek operasyon ve gerekse personelden kaynaklanan kayıplarınızın azaltılması için size katkıda bulunabilir. Genel güvenlik ve izleme maksatlı uygulamalarınızda ise yüksek görüntü kalitesi ve yönetim özellikleriyle benzerlerinden çok daha yüksek bir performans gösterir. Onlarca, yüzlerce noktaya yayılmış şubelerinizin, mağazalarınız kamera sistemlerini yönetmekteki zorlukları bertaraf etmek üzere geliştirilen yazılım ve donanımlar ile daha yüksek performanslı bir sisteme, daha düşük arıza oranı, daha düşük servis ihtiyacı ile sahip olabilirsiniz.

Sektöre Özel Çözümlerde Pazar Lideri

March Networks global ölçekte akıllı IP video sistemleri çözümleri sunan Kanada merkezli bir teknoloji firmasıdır. CCTV üreten birçok firmalardan farklı olarak genel maksatlı ürünler yerine çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına özel çözümler geliştirerek dünyanın en büyük kamu ve özel ticari kuruluşlarının üst düzey güvenlik, kayıp önleme ve risk azaltma için kullandığı klasik CCTV sistemlerinden IP tabanlı sistemlere geçişine katkıda bulunmuştur. March Networks çözümlerini kullanan dev kuruluşlar arasında Wal-Mart, Boots gibi çok büyük perakende grupları ile aralarında US Bank ve HSBC'nin de bulunduğu 75'den fazla finansal kuruluş bulunmaktadır. EEC, March Networks'ün Yetkili Çözüm Ortağı (CSP) olarak gerek yerli gerekse uluslararası March Networks kullanıcılarına hizmet vermektedir.

March Networks Çözümleri

VideoSphere ise March Networks'ün üst düzey IP sistem portföyünü topladığı, içerisinde HD IP kameralar, enkoderler/dekoderler, NVR'lar, kayıt yazılımları, video analiz yazılımları ve sektöre özel uygulamaları barındıran ürün ailesidir.

  • VideoSphere IP Kameralar
  • VideoSphere Enkoder/Dekoderler
  • VideoSphere Network Kayıt Cihazları
  • VideoSphere Kayıt Yazılımları
  • VideoSphere Video Analiz Yazılımları
  • Video-POS Entegrasyonu ve Perakende Yazılımları
  • Video-ATM Entegrasyonu ve Finans Yazılımları
  • Mobil Kayıt Cihazları

VideoSphere IP Kameralar

VideoSphere IP Kameralar

March Networks Megapixel ve Standard çözünürlükte pek çok kamera modeline sahiptir. Kutu, dome, PTZ versiyonlarından oluşan geniş ürün ailesi içinde ihtiyacınıza uygun modelleri bulmak mümkündür. H.264 formatını standard olarak kullanan VideoSphere kameralar çok düşük band genişliğinde yüksek performanslı görüntü imkânı sunmaktadır. Kameralar SD kartlara görüntü kaydı yaparak gerektiğinde kayıt edilmiş görüntüleri video kayıt ünitelerine aktarabilmektedirler. Bu sayede kayıt serveri bir sebeple devre dışı kalsa bile sistem görüntü kaybı yaşamamaktadır.

VideoSphere Enkoder/Dekoderler

VideoSphere Enkoder/Dekoderler

Mevcut kameraların IP video altyapısına entegrasyonu için kullanılan enkoderlerin değişik versiyonları March Networks ürün ailesinde yer almaktadır. Tekli ve dörtlü enkoder versiyonları H.264 video kodlama tekniğini desteklemektedir. Dijital videonun izlenmesi için de tekli dekoder ve PC dekoder versiyonları mevcuttur. Her iki versiyonu da VideoSphere Site Manager yazılımı ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

VideoSphere Network Kayıt Cihazları

VideoSphere Network Kayıt Cihazları

Özellikle perakende ve finans uygulamalarında yaygın olarak kullanılan hibrid kayıt cihazlarI hem mevcut analog kameraların kullanılmasına hem de yeni tesis edilecek HD kameraların bağlanmasına imkan sunarak analog'dan IP'ye mükemmel bir geçiş opsiyonu sunmaktadır. Tamamen network ortamında yönetilebilen bu cihazların enerji kesilmelerine karşı dahili batarya ile takviye edilmiştir. VideoSphere NVR cihazları ile ilgili her türlü konfigürasyon, yönetim, çalışma kontrolleri, operatör yetkilendirme gibi işler Enterprise Servis Manager isimli yönetim yazılımı üzerinden tamamen network ortamında yapılmaktadır.

VideoSphere Kayıt Yazılımları

VideoSphere Kayıt Yazılımları

March Networks çok sayıda HD kameranın izlenmesi ve kayıt edilmesi için endüstri standardı serverler ile birlikte kullanılan Video Yönetim Yazılımlarına da sahiptir. Uygun server donanımlarıyla 128 adet Full HD (1080p) kamera tek bir server üzerinde kayıt edilebilmektedir. VMS yazılımı aynı zamanda üst düzey server yedeklemesi özelliğine sahip olup, aynı sistem içinde yer alan başka bir server'in devre dışı kalması durumunda onun işlevini de kapasitesine bağlı olarak yerine getirebilmektedir.

VideoSphere Video Analiz Yazılımları

VideoSphere Video Analiz Yazılımları

March Networks geliştirdiği video analiz algoritmalarını gerek kamera ve enkoder gerekse server üzerinde çalıştırmak mümkündür. İnsan saymadan, ters yön ve sınır ihlaline, bırakılan ve ya kaldırılan nesnelerden, yüksek hız ihlaline pek çok olay otomatik olarak algılanmaktadır. Ayrıca PTZ kameraların obje takip özelliği analiz yaparak alarm üreten kameralarla birlikte çalıştırılabilmekte, insan müdahalesine gerek kalmadan sistem alarm ve izleme fonksiyonlarını otomatik olarak yerine getirebilmektedir.

Video-POS Entegrasyonu ve Perakende Yazılımları

Video-POS Entegrasyonu ve Perakende Yazılımları

March Networks perakende sektöründeki müşterilerinin ihtiyaçlarına hitap edecek standard bir POS video araştırma yazılımın yanında çok daha detaylı incelemeler yapmaya imkânı sunan, içinde veri tabanlarını inceleyen akıllı algoritmalar da barındıran Data Mining yazılımına sahiptir. Her iki yazılım ile POS dataları üzerinde araştırma yapmak, raporlar almak, seçilen olaylar ile ilgili video kayıtlarına o anda talep yaparak ulaşmak mümkündür. Data mining versiyonu ise mağazalar, personel, işlemler arasında karşılaştırmalı raporlar, tablolar hazırlamak gibi daha detaylı fonksiyonları yerine getirebilmektedir.

Video-ATM Entegrasyonu ve Perakende Yazılımları

Video-ATM Entegrasyonu ve Perakende Yazılımları

Perakende çözümlerine benzer şekilde ATM sistemleriyle entegre edilebilen bu yazılım, istenilen kriterlere göre yapacağınız araştırma neticesinde size istediğiniz video görüntüsünü milyonlarca işlem arasından o anda bulup getirmek üzere geliştirilmiştir. İşlem bilgileri video kaydı üzerine veya NVR üzerine yazılmayıp, entegrasyon için kullanılacak serverda yapılacak sorgulamalardan sonra görüntüler ilgili kayıt cihazından çağırılmaktadır.

Mobil Kayıt Cihazları

Mobil Kayıt Cihazları

March Networks'ün diğer kayıt cihazlarının temel özelliklerine ilave olarak tren ve otobüslerdeki zorlu ortam koşullarına uygun mekanik ve elektrik koruma özelliklerine sahiptir. Tüm kayıt cihazları GPS, GPRS/3G bağlantısı ile uzaktan izlenebilir, görüntü aktarımı yapılabilir, aracın yeri ve hızı uydu haritaları üzerinde canlı olarak takip edilebilir.