EDWARDS Sesli Tahliye Sistemleri


EDWARDS Acil Anons ve Sesli Tahliye Sistemleri

Acil Anons ve Sesli Tahliye sistemleri, oteller, residanslar, havalimanları, hastaneler, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, endüstriyel tesisler gibi binalarınızda, acil durumlarda sesli tahliye mesajlarının yayınlanması ve acil durum anonslarının yapılması için kullanılırlar. Binanızdaki can güvenliğinin maksimum oranda sağlanması için kurulan bu sistemler hoparlörlerden amplifikatörlere, mikrofonlardan merkezi anons ünitelerine kadar ürünleri içererek tam bir çözüm sağlamaktadırlar.

Dünyada Lider

EDWARDS yaklaşık 150 senedir yangın ihbar sistemi üreticilerinden biri olup, sektöre tüm zamanlarda öncülük etmiş bir firmadır. Tüm ürünleri UL, LPCB, GOST vb. uluslar arası sertifikalara sahiptir. ABD merkezli olan firmanın dünyanın birçok ülkesinde ofisleri ve üretim tesisleri bulunmaktadır. Firmamız 20 yıla yakın bir süredir EDWARDS ürünlerinin temsilciliğini yapmakta, yurtiçi ve yurtdışında sizlere hizmet vermektedir.

Aynı Anda 8 Değişik Mesaj İmkanı

EDWARDS Acil Anons ve Sesli Tahliye sistemleri, EST3 yangın alarm panellerine entegre olarak aynı kabin içerisinde montajı yapılabilir özellikte olup, otomatik anonslar ve bilgilendirme mesajları önceden programlanarak sunulabilmektedir. Acil anons tesisatında bölgesel uyarı seçimi ve hoparlör devrelerinin denetimi adreslenebilir zone amplifikatörleri ile yapılmaktadır. Her bir anons zonu için bir adet adreslenebilir amplifikatör ve seslendirilen mesajların kayıtlı olduğu digital mesaj modülleri kullanılır. Acil anons tesisatı tesisin içerisindeki değişik yangın bölgelerinde aynı anda 8 değişik mesajın seslendirilebilmesini gerçekleştirecek 8 kanallı anons merkez ünitesine sahiptir. Acil anons ünitesi operatörün kullanımına yönelik bir anons mikrofon ünitesine sahip olup, lokal ve harici mikrofon, telefon hattı, yardımcı ses kaynaklarını destekleyecek özelliktedir.

Avantajları

EDWARDS Acil Anons ve Sesli Tahliye Sistemleri;

 • Bir zondan yüzlerce zona kadar, tek anons noktasından yüzlerce anons noktasına kadar büyüyebilen modüler yapıdadır.
 • EDWARDS Yangın İhbar Sistemi ile tam bir entegrasyon sağlar.
 • Sistemler, uluslararası güvenlik standartlarına (IEC60849 -EN60065-EN55103) uygundur.
 • Tüm ürünler UL sertifikasyonuna sahiptir.
 • Süpervize, otomatik yedekleme özellikleri olan sistemler kurulabilmektedir.
 • Aynı anda 8 değişik mesajın seslendirilebilmesini gerçekleştirecek 8 kanallı anons merkez ünitesine sahiptir.
 • İtfaiyeci Telefonu kullanım imkanı sağlar
 • Modüler genişleme imkanı bulunmaktadır
 • Acil anons tesisatı merkez ünitesinin devre dışı kalması halinde acil durum ihbarının yapılabilmesi için, amplifikatörler 1kHz tone genaratörüne sahiptir ve bu sayede acil durum uyarısının yapılmasını sağlayabilmektedir.

Merkezi Anons Ünitesi

Merkezi Anons Ünitesi
 • Aynı anda 8 değişik mesajın seslendirilebilmesini gerçekleştirecek dijital ses yayını imkanı
 • Gürültülere karşı daha iyi filtreleme.
 • Hatalara karşı sürekli izlenen yapı
 • Genişleme kartlarıyla 100dakikaya kadar mesaj kaydı
 • EST3 Yangın Alarm Paneli üzerinden programlama
 • İtfaiyeci telefonu bağlantı opsiyonu

Adreslenebilir Zon Amplifikatörleri

Adreslenebilir Zon Amplifikatörleri

Adreslenebilir zone amplifikatörleri acil anons merkezi ünitesinden kendilerine yönlendirilen digital sinyali bağlı bulunan hoparlörlere dağıtır. Her bir amplifikatör 24V ve 70V RMS besleme çıkışına sahiptir ve tesis edilen hoparlörlerin özelliği göz önüne alınarak uygun çıkış gerilimi seçilebilmektedir.

Amplifikatörler hoparlörlere Class A (çevrim yapısında hat) ve Class B bağlantılı olarak kullanılabilmektedir.

Acil anons tesisatı merkez ünitesinin devre dışı kalması halinde acil durum ihbarının yapılabilmesi için amplifikatörler 1kHz tone genaratörüne sahip olacaktır. Arıza anında bu sistem devreye girerek acil durum uyarısının yapılması sağlayacaktır.

Amplifikatörler Edwards Yangın alarm paneline modüler olarak takılabilmektedir. 20, 40 ve 95W çıkış seçenekleri bulunmaktadır.

Tavan Tipi Hoparlörler

Tavan Tipi Hoparlörler

Yüksek performanslı hoparlörler 25V ve 70V olarak iki çıkış seçeneğine sahiptir. Standart hoparlörler 0.25W, 0.5W, 1W ve 2W seçeneklerine ayarlanabilmektedir. 0.25W ile dahi 3m mesafede 81dB ses şiddeti üretebilmektedir. Konuşma sesi frekans aralığı için özel bir filtreye sahip olduğundan dolayı, yapılan anonslar anlaşılır netliktedir. Flaşörlü tip modelleri olduğu gibi kırmızı ve beyaz renk seçenekleri de bulunmaktadır. Standart flaşörlü modelinde ışık şiddeti 15cd, 30cd, 75cd ve 95cd olarak ayarlanabilmektedir. Yüksek çıkışlı modelinde ise 95cd, 115cd, 150cd veya 177cd olarak ayarlanabilmektedir.

Duvar Tipi Hoparlörler

Duvar Tipi Hoparlörler

Yüksek performanslı hoparlörler 25V ve 70V olarak iki çıkış seçeneğine sahiptir. Standart hoparlörler 0.25W, 0.5W, 1W ve 2W seçeneklerine ayarlanabilmektedir. Yüksek ses tipi modelleri 2W, 5W, 8W ve 15W olarak ayarlanabilmektedir.

0.25W ile dahi 3m mesafede 81dB ses şiddeti üretebilmektedir. Konuşma sesi frekans aralığı için özel bir filtreye sahip olduğundan dolayı, yapılan anonslar anlaşılır netliktedir. Flaşörlü tip modelleri olduğu gibi kırmızı ve beyaz renk seçenekleri de bulunmaktadır. Üzerinde entegre flaşör bulunan standart modellerde flaşör güçleri 15cd, 30cd, 75cd ve 110cd olarak ayarlanabilmektedir.

EDWARDS Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri »