SECURITON Yangın Alarm SistemleriSECURITON Üst Düzey Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

İsviçre'de tasarlanıp Almanya'da üretilen SECURITON SecuriFire Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri geniş ürün programı ile orta ve büyük ölçekli tüm projelerinizde yangın algılama ve alarm ihtiyaçlarınıza yönelik komple çözümler sunmaktadır. SecuriFire kullanıcı dostu gösterge paneli, kontrol panelleri arası üst-düzey yedeklemeli ağ olanakları, panel düzeyinde yüksek ve hızlı yedekleme özellikleri ve gelişmiş multi-criteria dedektörleri sayesinde kritik uygulamalarda özellikle tercih edilmektedir. SECURITON SecuriFire yangın alarm sistemlerinin EN54 standartlarının yanı sıra EN 12094-1 otomatik söndürme sistemlerine uygunluğu VDS sertifikasyonuna sahiptir.

Gerçek Tam-Yedekli Sistem Mimarisi

SECURITON'un sunduğu Securifire yangın algılama panelleri sistemde oluşabilecek herhangi bir arızayı elimine edecek tam-yedekli sistem mimarisi sunmaktadır. Tüm donanım ve yazılım parçaları yedeklidir ve eş zamanlı olarak çalışırlar, bu sayede herhangi bir arıza anında eğer aktif sistem devre dışı kalırsa hiç beklemeden ikinci sistem devreye girer ve güvenliğinizi garanti altına alır.

Esnek ve Modüler Ağ Yapısı

Gelişmiş Ağ özelliklerine sahip dokunmatik ekranlı modüler paneller, dağıtılmış olarak ve hiçbir merkezi merkezi bilgisayara ihtiyaç duymadan sahada konumlandırılabilir. Bu sayede sisteminizi özgürce tasarlayabilirsiniz. 16 adede kadar ağ bağlantısı kurulan panellerin her biri 14 loop hattını destekler ve her loop hattına 250 adede kadar saha elamanı bağlanabilir.

Ortam Koşullarına Adapte Olabilen Akıllı Kombine Dedektörler

SecuriStar kombine yangın algılama dedektörleri kurulduktan sonra sadece bir kez hassasiyet ayarı yapılması yeterlidir. Dedektör daha sonra otomatik ve sürekli olarak Cubus seviyeleme algoritması ile kendini kullanıldığı ortama adapte eder. Bunun yanı sıra toz kompanzasyonu sayesinde yanlış alarmların önüne geçilmektedir. MCD 573X-S(P) serisi kombine dedektörler ise tüm bu özelliklere ek olarak dahili hoparlörleri ile (92 dB'e kadar) önceden kaydedilmiş alarm mesajlarını alarm anında kullanıcılara anons ederek sesli tahliye yapılmasını sağlar.

SecuriFire Yangın Alarm Kontrol Panelleri

Securiton Kontrol Panelleri SecuriFire 3000,2000, 1000 ve 500 serisi modüler yangın alarm kontrol panelleri sayesinde her ihtiyaca yönelik çözümler sunulmaktadır. Tüm panellerde 5.7" renkli dokunmatik ekran standart olarak gelmektedir ve kullanıcı-dostu menüleri ve gelişmiş tuş takımı ile en karmaşık sistemleri bile rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Securiton Kontrol PanelleriKompakt ve uygun fiyatlı SecuriFire 500 3,500m.'ye kadar uzunlukta tek loop ve 250 adresi desteklerken Securifire 2000 iki loop ve toplamda 500 adresi destekler. Tam yedekli ve modüler Securifire 3000 paneli ise 2000m mesafeli 14 loop hattını desteklemektedir ve her loopa 128 adresli eleman bağlanabilir. Toplamda ise 16 adet Securifire 3000 paneli ağ üzerinden birbirleri ile haberleşebilmektedir. Bu esnek mimari sayesinde projenizin ihtiyaçlarına ve büyüklüğüne birebir uyan bir Securiton çözümü mutlaka vardır.

SecuriStar Kombine Akıllı İnteraktif Dedektörler

Securiton İnteraktif Dedektörler

Tek bir dedektörde optik duman algılama ve sıcaklık sensörlerinden gelen bilgilere göre akıllı bir algılama mantığı oluşturulur ve ortam şartlarına göre alarm eşiği sürekli olarak adapte edilir. SECURITON'da dedektörler de dahil olmak üzere tüm adresli saha elemanları çift yönlü izolatörlü olarak üretilmektedir. Tüm SecuriStar dedektörler otomatik ve sürekli olarak Cubus seviyeleme algoritması ile kendini kullanıldığı ortama adapte etmekte ve toz kompanzasyonu sayesinde yanlış alarmların da önüne geçilmektedir.

Geniş Saha Ekipmanları

Securiton Fire

Loop hattından beslenen siren ve flaşörlerden, kablosuz dedektör sistemlerine, izleme ve röle modüllerinden exproof detektörlere kadar çok geniş bir saha ekipmanı portföyüne sahip olan Securiton ile tüm ihtiyaçlarınızı tek bir markadan karşılayabilirsiniz.