Traka Akıllı Anahtar ve Değerli Varlık Yönetimi Çözümleri


Her türlü anahtarlarınızı “akıllı anahtar”lara çeviren Traka ile kapılarınızın erişim yetkilerini belirleyebilir, araç ve değerli varlıklarınızın kullanım detaylarını kaydedebilir, izleyebilir ve kayıt altına alabilirsiniz. Traka sistemlerini kartlı ya da biyometrik geçiş kontrol sisteminizle bütünleştirerek güvenlik yönetiminizi tek bir kullanıcı arayüzü ile daha üst düzeyde yapabilirsiniz.

Farklı sektörler için özel olarak oluşturulan Traka çözümleriyle ihmal, hırsızlık ve kişisel hasardan kaynaklanan zararları en aza indirmek mümkün olmaktadır.

Traka ile Akıllı Erişim Yönetimi

Traka “akıllı anahtar”lar sayesinde kurumunuzdaki değerli varlıkların kontrol, takip ve kullanım detaylarının kayıt altına alınmasını sağlar. 1994 yılından beri akıllı anahtar ve değerli varlık yönetim çözümleri üreten Traka, dünyanın en büyük güvenlik firmaları ile entegrasyon olanakları sunmaktadır. Traka 2012 yılından beri Assa Abloy bünyesinde yer almaktadır.Traka Anahtar YönetimiTraka Anahtar Yönetimi

Kurumunuzdaki anahtarlara kimlerin erişebileceğini yetkilendirip, kontrol edebilir, izleyebilir ve kayıt altına alabilirsiniz. Kurumunuzdaki binalar, tesisler, ekipmanlar ve araçlar dâhil olmak üzere herhangi bir fiziksel varlık, Traka'nın akıllı elektronik anahtar yönetim sistemleri ile çok daha güvenli bir şekilde yönetilebilir. Traka tüm anahtar hareketlerinin tam detaylı raporlarını kullanımı kolay yazılımı üzerinden sunmaktadır. Lenel geçiş kontrol sistemleri ve diğer güvenlik yönetim sistemleri ile ileri düzeyde entegrasyon olanağı sayesinde kullanıcılarınız mevcut kartlı geçiş kartlarını kullanarak fiziksel anahtarlara erişim sağlayabilir ve kullanıcılar ile fiziksel anahtarlar arasında çeşitli kartlı geçiş senaryoları yaratılabilir.

 

Traka Araç Filo YönetimiTraka Araç Filo Yönetimi

Traka ile kurumlar araç filolarını çok daha efektif olarak kullanabilmektedir. Kurumlar Traka ile araç filolarını yöneterek hem işletme giderlerini düşürür hem de mevcut araç filolarını daha verimli kullanabilmektedir.

  • Tüm anahtar hareketleri kayıtlarının otomatik tutulması sayesinde işletme yükü azalır
  • Kişilerin sadece yetkili oldukları araç anahtarlarına erişmesi sağlanır
  • Şu anda (veya geçmişte) hangi personelin hangi aracı kullandığı kolaylıkla raporlanabilir
  • Herhangi bir olay veya kaza olması durumunda kolaylıkla sorumluların tespit edilmesi sağlanır
  • Kullanıcıların yetkileri sona erdikten (belirli bir süre veya tarih/saat) sonra araç anahtarlarına erişimi engellenir
  • Araç filo kapasitesi daha efektif kullanılır, servis ve bakım işleri kolayca takip edilebilir
  • Sürücülerin herhangi bir kaza veya araç arızasını bildirmesi sağlanır
  • Kullanıcılara daha fazla sorumluluk yüklenir ve kayıt altında olan kullanıcılar araçları daha dikkatli kullanırlar

Traka ImobilizerTraka Imobilizer ve Servis Anahtar Saklama Kabin Çözümleri

Traka'nın akıllı anahtarları "iFob"lar konvansiyonel anahtarların yerini alacak gelişmiş elektronik anahtarlara dönüşebilirler. Traka immobilizör çözümü ile yönetilmesini istediğiniz donanımın, bu bir fork lift aracı, sadece yetkili kişilerin kullanması gereken özel bir üretim makinası veya sunucu veri kabineti olabilir, kontrol paneline veya gösterge paneline iFob için alıcı bir soket yerleştirilir. Bu sayede yalnızca yetkili kişiler bu cihazı iFob'larını takarak çalıştırabilmektedir. iFob'lar kendi üzerlerinde kullanıcının kullanım verisini de kaydedebilirler, örneğin kullanılacak olan araca opsiyonel bir çarpma dedektörü yerleştirilirse çarpma anında cihazı kimin kullandığı iFob üzerinde kaydedilir ve daha sonra iFob yerine bırakıldığında bu veriler ana sunucu ile eşleştirilir ve raporlanması sağlanabilir.

Eğer uzak lokasyonda bulunan bir tesise veya cihaza uzaktan geçici bir yetkilendirme vermek isteniyorsa Traka'nın servis anahtar saklama kabini işletmeniz için ideal bir çözümdür. Uzak lokasyondaki anahtar dolabına erişmek isteyen kullanıcıya yönetici tarafından tek seferlik bir pin kodu verilir ve bu pin kodu ile yetkili kişi uzak lokasyondaki tesisin/cihazın anahtarına erişim sağlayabilir. Bu özellikle uzak lokasyonlarda birden çok ve dağılmış olarak tesisleri bulunan Telekom baz istasyon odaları, elektrik trafo odaları ve su şebekesi aktarım binaları/su depoları gibi uygulamalarda ideal bir güvenlik çözümü sağlamaktadır.

Traka Taşınabilir Cihaz Yönetimi Traka Taşınabilir Cihaz Yönetimi

İşletmelerin günlük süreçlerinde sadece yetkili kişilerin kullanmasına izin verilen telsiz, özel alet çantaları, özel tıbbi ekipmanlar ve silah dolaplarına erişim gibi çeşitli varlıkların yönetimi ve takibi kurumun ihtiyaçlarına özel olarak Traka dolaplarında muhafaza edilebilir ve yönetilebilir. Yalnızca yetkili kişilerin bu varlıklara erişiminin sağlanmasının yanı sıra bu varlıklar anlık olarak takip edilebilir ve erişim/kullanım kayıtları saklanarak raporlanması sağlanabilir. Bu sayede işletme yüksek maliyetli bu taşınabilir varlıkların güvenliği ve yönetimi konusunda büyük bir iş yükünden kurtulur ve arızalı veya geri getirilmemiş varlıkların tespiti ve takibi kolaylaşır.

Traka Ipad ve Laptop YönetimiTraka iPad ve Laptop Yönetimi

Traka'nın iPad ve laptop dolapları iPad, diğer tabletler ve laptopunuz için en güvenli yönetim çözümünü sunar. Kimlerin hangi ipad/tablet veya laptopa ne kadar süreli erişim yetkisi olacağını belirleyebildiğiniz bu çözümde işletmenin ihtiyacına göre ya tüm çalışanlar sadece kendi iPad/laptoplarına erişebiliyor ya da genel bir iPad/Laptop havuzundan o anda müsait – şarjı en dolu olan iPad/Laptopa erişmeleri sağlanabiliyor. Dolaplara bırakılan iPad'ler dâhili şarj istasyonu sayesinde sarj olurken RFID tagleri ile geri bırakılan iPad/Laptop'un ilk alınan cihaz olduğu da eşleştirilebiliyor. Biyometrik/Manyetik Kart/Pin girişi ile yetkilendirme seçenekleri sunan dolapların kapasiteleri işletmenin ihtiyacına göre onlu gruplar halinde genişleyebiliyor.

Lenel-Traka entegrasyonu »

Ulaşım sektörüne özel Traka çözümleri »