Automated Logic Bina Otomasyon Sistemleri


 

Yaşam alanlarında enerji verimliliği yükseldikçe, sadece faturalar değil, fosil yakıtlar yakmakla ilişkili sera gazı emisyonları da düşmektedir. Müşterilerimiz için verimli, güvenli ve sürdürülebilir yaşam alanları yaratıyoruz.

Automated Logic Bina Otomasyon sistemleri ile fabrika, otel, iş merkezi, havaalanı, konut gibi herhangi bir mekanda bilgisayar tabanlı ısıtma, soğutma havalandırma (HVAC), aydınlatma kontrolü sağlanarak, enerji verimliliği, konfor ve raporlanabilir, kayıtlı, tam sistem kontrolü sağlanabilmektedir.

 

 • Automated Logic Corporation (ALC) Bina Otomasyon sistemleri çözümleri ve yazılımları konusunda 30 yıldan fazla tecrübeye sahip sektöründeki öncü firmalardan biridir.
 • Automated Logic Corporation ABD menşeilidir. Firma , Carrier firmasının United Technologies tarafından satın alınmasıyla United Technologies bünyesinde "Building & Industrial Systems" ürün grubu arasına girmiştir.
 • Firma Bacnet Üreticileri Birliğinin (BACnet® Manufacturers Association) kurucu üyeleri arasındadır. Bacnet tabanlı sistem üretiminde sektördeki öncü firmalardan biridir.
 • Dünya çapında çok sayıda prestijli otel, iş kuleleri,hastaneler, ilaç üretim tesisleri, havaalanları, stadyumlar, endüstriyel tesisler, askeri tesisler, Automated Logic firmasının referansları arasındadır.

Ana hatlarıyla Automated Logic bina otomasyon sistemleri

 • Her boyut ve tipteki tesisin ısıtma, soğutma, havalandırma (HVAC), aydınlatma, mekanik ekipman kontrollerinin ve enerji verimliliğinin sağlanmasına yönelik farklı ürün ve çözümler
 • Tek bir klima santralinden, bir havaalanı, hatta şehir kontrolüne kadar genişletilebilir ve modüler yapı
 • Farklı haberleşme protokolleri desteği ile kullanıcının marka bağımlılığını ortadan kaldıran açık protokol yapısı (LON, BACNet(MS/TP), BACNet IP, Modbus, Mbus ..)
 • Gelişmiş, tamamen programlanabilir kontrol cihazları, merkezi donanım ve yazılımları, açık protokol entegrasyon çözümleri
 • Her tip elektromekanik sistemin kontrolünde kullanılabilen esnek programlama yapısı ve farklı giriş-çıkış kapasitelerindeki WEB tabanlı saha kontrol cihazları
 • Environmental Index™ yaşam mahallerindeki konfor düzeyini otomatik olarak hesaplayarak raporlama ve görsel geri bildirim
 • Energy Reports™ yazılım altyapısıyla binalarla ilgili detaylı ve otomatik enerji raporlamaları
 • WebCTRL® Yazılımı ile tüm sistemin lokal ağ ya da internet üzerinden izlenip kontrol edilmesine imkan veren güçlü animasyonlu WEB arayüzleri, ilk aşamada göze çarpan noktalardandır.

Ölçüm Cihazları (Sensörler, anahtarlar):

Hava sıcaklığı, basınç, nem, hava kalitesi vb.. izlenen değerleri ölçen yada duruma göre kontak değiştiren saha ekipmanlarıdır. AHU filtre kirlilik, yüksek sıcaklık vb..

Aktüatörler (Motorlu vanalar, damper motorları) :

Kontrolörden gelen komutlara göre hava yada suyu istenen konfor şartlarının karşılamak amacıyla kontrol eden saha ekipmanlarıdır.

Lokal Kontrol Cihazları (DDC):

İstenen konfor değerini yakalamak için sensörlerden gelen bilgiyi alıp yorumlayan, aktüatörlere komut yollayan, zaman programları çalıştıran ve gerektiğinde merkezi kontrolöre bilgi aktaran akıllı, tamamen programlanabilir birimlerdir.

Merkezi Donanım ve Yazılımlar:

Saha kontrol cihazlarından alınan bilgilerin değerlendirilip, merkezi bilgisayara aktarılmasını sağlayan merkezi kontrolörler ve yazılımlar. Genelde gömülü WEB server yapısıyla, LAN yada WEB üzerinden program gerektirmeden de bağlanılabilir. Farklı markaların ürünleri, soğutma grubu, kazan, jeneratör, asansör, yangın algılama sistemi, kartlı geçiş sistemi vb.. veri haberleşmesine uygun cihazlarla entegrasyon da bu seviyede yapılır. (LON, BACNet(MS/TP), BACNet IP, Modbus, Mbus ..)