EATON Yangın Alarm Sistemleri


EATON ile Tüm Projelerinize Uygun Yangın Alarm Sistemleri

EATON yangın alarm sistemleri, endüstriyel tesisler, sağlık kuruluşları, turistik amaçlı binalar, alışveriş merkezleri ve konutlar gibi en basitten en karmaşığa her büyüklükteki yangın alarm sistemleri için çok geniş bir ürün ailesi sunuyor.

Avrupa standartlarına uygun üretilen EATON ürünlerinin tamamı LPCB, BOSEC, VDS gibi uluslararası onay kuruluşları tarafından sertifikalandırılmıştır. EATON ürünlerinin ayrıca ABD standartlarına uygun versiyonları da bulunmaktadır. EATON yangın alarm sistemleri Rusya ve BDT ülkelerinde istenen GOST sertifikalarına da sahiptir. Aralarında Türkçe de bulunan 25 farklı dili destekleyen bu sistemlerle Türkiye ve çevre ülkelerindeki tüm projelerinize çözüm sağlayabiliyoruz.

Güçlü Uluslararası Markadan Uçtan Uca Komple Çözümler

Tümü EATON markalı ürünlerle, bir yangın algılama ve alarm sisteminden beklenebilecek sesli tahliye ve duman kontrolü gibi tüm acil durum kontrol sistemlerini üst düzeyde entegrasyonunu sağlayabiliyoruz. EATON yangın alarm sistemleri acil durum aydınlatma ve yönlendirme armatürlerinin otomatik olarak izlenmesi ve test edilmesini sağlayan Easy Check sistemleriyle de entegre edilebiliyor.

Akıllı Elektronik Adreslenebilir Dedektörler, Modüller ve Kontrol Panelleri

Tüm EATON dedektör, buton ve modülleri elektronik olarak adreslenebilmektedir. Sistemin auto-learn özelliği ile looplar panel tarafından taranarak loopa bağlı tüm cihazlar otomatik olarak adreslenir. Her bir çevrim hattına 200'e kadar adreslenebilir cihaz bağlamak mümkündür. 2000 metreye kadar uzayabilen loop hatlarının kısa devre hatalarına karşı maksimum seviyede korunmasını sağlamak için tüm cihazlarda dahili kısa devre izolatör ünitesi bulunmaktadır. 127 adet kontrol paneli network edilebilir. EATON network arabirim üniteleriyle daha geniş network sistemler kurmak da mümkündür. LON, BACNET, MODBUS protokolleriyle bina otomasyon sistemleriyle üst düzeyde entegrasyon sağlanabilmektedir. Yangın alarm ve kontrolünün yanı sıra elektronik adreslenebilir sesli alarm kontrol cihazları ile otomatik mesaj senaryoları oluşturulabilmektedir.

Geniş Ürün Ailesi

Yangın Alarm Kontrol Panelleri

CF3000

CF3000

1,2 ve 4 loop seçenekleri bulunmaktadır. Üst düzey programlama fonksiyonlarına sahip olmakla birlikte kullanımı kolay, şık dizaynlı 120mm x 90mm geniş dokunmatik ekrana sahiptir. Üzerinde 96 adet yangın zonu LED'i bulunmaktadır. Her bir loop hattına 200 adede kadar adreslenebilir cihaz bağlamak mümkündür. 127 adet panel network edilebilmektedir. İstendiği takdirde panele dahili bir yazıcı entegre edilebilmektedir. Diğer tüm EATON yangın alarm cihazlarıyla uyumlu çalışmaktadır. LPCB, VDS, BOSEC, CNBOP gibi uluslararası onay sertifikalarına sahiptir.

CF1100/CF1200

CF1100/CF1200

1 ve 2 loop seçenekleri bulunmaktadır. 120mm x 90mm gelişmiş dokunmatik ekranı basit kullanıcı arayüzü ile kompakt bir yangın kontrol panelidir. Üzerinde 16 adet yangın zonu LED'i bulunmaktadır. Her bir loop hattına 200 adede kadar adreslenebilir cihaz bağlamak mümkündür. 127 adet panel network edilebilmektedir. Diğer tüm EATON yangın alarm cihazlarıyla uyumlu çalışmaktadır.

300 Serisi Elektronik Adreslenebilir Yangın Alarm Dedektörleri

Optik Duman Dedektörü

Optik Duman Dedektörü

Elektronik adreslenebilir. Dahili izolatör ünitesi bulunmaktadır. 360° görülebilir LED. Otomatik kirlilik kompanzasyonu. Düşük profilli, şık tasarım.

Çok Sensörlü Sıcaklık Dedektörü

Çok Sensörlü Sıcaklık Dedektörü

77°C, 90°C sabit sıcaklık ve 60°C sıcaklık artış hızı dedektörü olarak kullanılabilir. Elektronik adreslenebilir. Dahili izolatör ünitesi bulunmaktadır. 360°görülebilir LED. Otomatik kirlilik kompanzasyonu. Düşük profilli şık tasarım.

Kombine Optik Duman-Sıcaklık Dedektörü

Çok Sensörlü Sıcaklık Dedektörü

Ortamda sıcaklık oluşmuyorsa yanlış alarmları önlemek için duman sensörü hassasiyetini otomatik olarak düşürür. Sıcaklık algıladığında duman sensörünün hassasiyetini otomatik olarak yükseltir. Elektronik adreslenebilir. Dahili izolatör ünitesi bulunmaktadır. 360° görülebilir LED. Otomatik kirlilik kompanzasyonu. Düşük profilli, şık tasarım.

Elektronik Adreslenebilir Giriş Çıkış ve Denetim Modülleri

Tek Kanallı Giriş/Çıkış Modülü

230VAC Tek Kanallı Giriş/Çıkış Modülü

Bağımsız olarak izlenip, programlanabilen tek kanallı Giriş/Çıkış modülü. Dahili kısa devre izolatörü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder. Maksimum 1A çıkış.

230VAC Tek Kanallı Giriş/Çıkış Modülü

Bağımsız olarak izlenip, programlanabilen tek kanallı Giriş/Çıkış modülü. Dahili kısa devre izolatörü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder.

3 Kanallı Giriş/Çıkış Modülü

Her biri bağımsız olarak izlenip, programlanabilen 3 kanallı Giriş/Çıkış modülü. Dahili kısa devre izolatörü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder.

Bölge İzleme Modülü

Bölge İzleme Modülü

Looptan beslemeli bölge izleme modülü. 20 adet konvansiyonel dedektör ve sınırsız sayıda yangın ihbar butonu bağlanabilir. Dedektör ve butonları ayrı zon yapmak mümkündür. Dahili kısa devre izolatörü.

Bölge İzleme Modülü

Bölge İzleme Modülü 2

1 adet dedektör, 1 adet yangın ihbar butonu zonu, siren kontrol devresi, 2 adet sesli alarm çıkışı ve 1 adet alarm röle çıkışı mevcuttur. Dahili kısa devre izolatörü. Harici 24 VDC besleme gerektirir.

4 Kanallı Siren Kontrol Modülü

4 Kanallı Siren Kontrol Modülü

Her biri bağımsız programlanabilen 4 kanallı sesli alarm kontrol modülü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder. 1 adet yangın röle çıkışı bulunmaktadır. Dahili kısa devre izolatörü. 220VAC harici besleme gerektirir, şebeke kesintisine karşı güç kaynağı bulunmaktadır.

Mini Giriş/Çıkış Modülleri

Mini Giriş/Çıkış Modülleri
  • Dahili kısa devre izolatörü.
  • Standart giriş/çıkış modülü
  • Sesli alarm kontrol modülü
  • Işın Tipi uman dedektörü adresleme modülü

Yangın İhbar Butonları

Yangın İhbar Butonları

Elektronik adreslenebilir, sıvaüstü, ankastre ve harici (IP65) tip olmak üzere 3 tip yangın ihbar butonu bulunmaktadır. Dahili kısa devre izolatörü.

Elektronik Adreslenebilir Soket Tipi Siren

Elektronik Adreslenebilir Soket Tipi Siren

Elektronik adreslenebilir bir dedektörle birlikte soket tipi siren olarak kullanılabileceği gibi tek başına siren olarak da kullanılabilir. Ses yüksekliği ve ton seçimi kontrol paneli üzerinden yapılır.

Soket Tipi Elektronik Siren ve Flaşör

Soket Tipi Elektronik Siren ve Flaşör

Elektronik adreslenebilir bir dedektörle birlikte soket tipi flaşörlü siren olarak kullanılabileceği gibi tek başına flaşörlü siren olarak da kullanılabilir. Ses yüksekliği ve ton seçimi kontrol paneli üzerinden yapılır.

Elektronik Adreslenebilir Sirenler

Elektronik Adreslenebilir Sirenler

Beslemesini looptan alır. Dahili izolatör ünitesi. Ses yüksekliği ve ton seçimi kontrol paneli üzerinden yapılır. IP42 ve IP66 modelleri bulunmaktadır.